Bankacılık Haberleri

Kişiye Özel Konut Kredisi Garanti Bankası’ndan

Kişiye Özel Konut Kredisi Garanti Bankası’ndan

Konut alacakların ortak noktası bir ev sahibi olmak olsa da, alacakları evin finansmanını kredi ile karşılanacak olması ortak bir özelliktir. Bunun yanında orta olan diğer bir husus ise alınan kredinin geri ödemesinin ne şekilde sağlanacağıdır. Bu anlamda geri ödemelerin hangi mahiyette olacağı da kişiye göre düzenleneceğinden bunun için Garanti Bankası Kişiye Özel Konut Kredisi tahsisi yapmaya başlamıştır.

Neden Kişiye Özel Kredi

Konut sahibi olma talebindeki kişi bankaya kredi için başvuruda bulunmasından sonra bu kişinin geliri, nasıl ödeyeceği yada ilerleyen zamanlardaki gelirinin ne kadar olacağı gibi hususlara bağlı olarak hesaplanıyor. Bu hesaplamalara diğer bir deyişle ilerleyen dönemde kişinin taksit ödeme gücünün ne kadar olacağını ile alakalı da diyebiliriz. Bu nedenle kişi esnek, sabit ya da balon ödemeli konut kredisi başvurusunda bulunabilir. Bu gibi ayrıntılar ile farklı bir ödeme planı talep eden kişilere ayrı bir özellik sunan Garanti Bankası Kişiye Özel Konut Kredisi  size cevap verebilecek bir bankacılık hizmeti sunmaktadır.

Krediyi Nasıl Alırım?

Bu kredinin tahsisi için elbette almak istediğiniz konutu bulmuş olmanız başlıca şart. Kredinizin % 80 oranı ile kısıtlı olduğunu hatırlatarak kalan % 20 peşinatınızın hazır olması gerekiyor. Bundan sonrası bankaya yapacağınız başvuru sonrasında gerçekleştiriliyor.

Garanti Sabit Faizli Mortgage Oranlarından Faydalanın

Kredinizi TL yada döviz cinsinden alabiliyorken, bir çok banka 10 yıl vade sunarken Garanti Bankası 240 ay yani 20 yıl vadelere kadar kredi tahsisinde bulunabiliyor. Kredinin kullanımındaki faiz oranı ise Garanti sabit faizli Mortgage oranlarından kullandırılıyor. Diğer konut kredilerinde olduğu gibi burada da almış olduğunuz evinizi ipotek ettirmek zorundasınız.

Nasıl Başvururum?

Garanti Bankası Kişiye Özel Konut kredisi hizmetinden faydalanabilmek için 444 38 46 numaralı hattı arayabilir ya da en yakın Garanti Banka Şubesine başvurabilirsiniz. Başvuru sırasında alacağınız evin tapu fotokopisi ile Nüfus cüzdanınızı bulundurmayı unutmamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ