Bankacılık Haberleri

Kefilsiz Kredi Nasıl Çekilir

Kefilsiz Kredi Nasıl Çekilir

24Günümüzde bankalara olan ihtiyaç her geçen gün artarak devam ediyor. Bankalar elbette bu durumu fırsat bilerek müşterilerine farklı kampanyalar da sunmaktadır. Bu kampanyalardan en çok dikkat çekeni ise kefilsiz kredi uygulamalarıdır. Tüketicilere kefilsiz kredi sunma yetkisini kullanan bankalar 5 Bin TL’den 15 Bin TL’ye kadar kefilsiz kredi sunabiliyor. Ayrıca bu kredileri talep eden müşterilerin kredi notu da yüksek bir şekilde ilerliyorsa talep edeceğiniz rakamı da dilediğiniz gibi artırabiliyorsunuz.

Kefilsiz Kredi Yolları

Kefilsiz kredi veren bankalar arasında; Yapı Kredi Bankası, TEB, Şekerbank, Vakıf bankası, İNG Bank, Akbank, Halkbank, Fibabank, İş Bankası, Garanti ve Denizbank bulunmaktadır. Kefilsiz kredi avantajı sunan bankalar bu şekilde kredi vermelerini genel olarak KKB uygulamasını planlayan sistem üzerinden sağlıyor. Bununla birlikte Findeks uygulama sistemi de önemli bir durumdur. Bu sistemde daha önce yapılan bankacılık işlemleri takip edilmekte ve kredi tüketicileri hakkında kredi alıp alamayacakları da bilinmektedir. İşte bu uygulamalar sayesinde bankalar, kredi vereceği tüketicilerinin risk oluşturup oluşturmadığını da kontrol etmiş oluyor.

Kefilsiz kredi sunan bankalar, kredileri sunarken farklı adımlar izliyor. Bunlardan ilk olarak, banka şubesinden başlayan genel müdürlüğe kadar uzanan bir sürecin olduğunu söylemek mümkündür. Kredi kullanmak isteyen tüketicilerin, kredi puanıyla ilgili olan bu durum aslında en önemli faktördür. Kredi notu yüksek olan bireyler, kefile ihtiyaç duymadan bu kredileri aynı gün içerisinde alabilmektedir. Fakat kredi notu veya KKB notu düşük olan tüketicilerin, kefilsiz kredilerden faydalanmak için bu süreç biraz uzatılabilmektedir. Bankalar bu yüzden kendi parasını güvence altına almak ister ve tüketiciye de bu durumu bildirir.

Bankalar kefilsiz olarak sundukları kredilerde bu tür şartlar aramaktadır. Eğer şartları sağlıyorsanız rahatlıkla hizmet alabileceğinizi söyleyebiliriz. Şartlar sağlanmadığında ise bu şartları sağlamak adına bir süre beklemeniz ya da var olan borçlarınızın tamamını kapatmanız gerekecektir. Tüm uygulamalar bankalar tarafından göz önünde bulundurulur ve sizlerin de bu konudaki geçmiş bankacılık deneyimleriniz bir ekran üzerinden kontrol edilerek karar verilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ