Bankacılık Haberleri

İş Bankası Kredi Kartı Ekstre Borcu Öteleme

İş Bankası Kredi Kartı Ekstre Borcu Öteleme

Bankalar mevcut kredi ve kredi kartı borcu erteleme taleplerine bir süre öncesine kadar olumsuz cevap verirken zamanla bu durum değişti. Özellikle kredi kartı kullanıcıları zamansal olarak borçlarını ödeyememe noktasında bankasına erteleme ve taksitlendirme gibi taleplerde bulunabiliyor. Mesela taksitlendirme ile satılamayan cep telefonlarının kartlardan peşin olarak alınmasının ardından bu işlem için taksitlendirme başvurusunda da bulunabiliyor. İş Bankası Kredi Kartı Ekstre Borcu Öteleme işlemi hem bireysel hem ticari kullanıcılar tarafından yapılabiliyor.

İş Bankası kredi kartı kullanıcılarının erteleme işlemi için iki farklı husus bulunuyor. Bu hususlardan birisi mevcut kartınıza gelen ekstre borcunuzu erteleme diğeri ise alışverişlerinize istinaden ödenen peşin faiz ile erteleme. Bir diğeri ise en az 2 ay en fazla da 9 ay boyunca taksitlendirme yapma oluyor.

Taksitlendirme işlemi için hesap kesim tarihinden sonra asgari tutarı yatırmanız ve geri kalan kısım için başvuru yapmanız mümkün. % 2,25 faiz oranı ile en fazla dokuz aya kadar vadelendirme yapıyorsunuz.

Hesap özeti öteleme işlemi için ise sadece bir ay için geçerli. Ekstrenizdeki tutarın asgarisini ödedikten sonra kalan kısım için bir aylık öteleme söz konusu oluyor. Faiz oranımız % 2,25.

Peşin faiz ödeme işlemi ile erteleme 1,2, ve 3 ay için yapılabiliyor. Faizler ise 2,9 – 5,25  ve 7,50 olarak hesaplanıyor. Üç ay için faiz oranı 7,50 olması oldukça yüksek. 5 bin lira ödeme için 450 lira faiz ödemesini peşinen yapıyorsunuz. Gününden önce hesabınızı kapatırsanız bu ödediğiniz tutardan önce ödediğiniz günlerin hesabı düşülüyor ve hesabınıza iade ediliyor.

Borçlarınızdan dolayı hesap ekstrenizdeki asgari tutarı sizin ödeme gücünüzü aşabilir. Bu durumda yapacağınız en mantıklı işlem taksitlendirme olabilir. En az 2 ay olsa da dokuz aya yaydığınızda bu sizin için rahat bir nefes alma aralığı olabilir. Bin liralık bir harcamanızın geri ödemesi 9 ay sonunda aylık 177,94 Lira. Bunun için vergi ödemesi de yapıyorsunuz. Taksitlendirme yaptığınız kart borcunuzu tekrar taksitlendirme talebiniz olumsuz olarak cevap veriliyor. Ayrıca bu taksitlendirme işlemi için bankanın size onay vermesi de ayrı şart.

İş Bankası Maximum kredi kartı hesap özeti erteleme, borç erteleme, taksitlendirme işlemleri yapıyor olması tüketiciler için önemli bir hizmet olduğunu söylemek doğru olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ