Bankalar

İş Bankası Hesapları Kapatma Nasıl Yapılır?

Banka hesabımızı kapatmak istediğimizde bunun zahmetli olduğunu düşünüp sürekli erteleyebiliriz. Nitekim bazı bankalar için hesap kapatma işlemi kısmen uğraştırıcı olabilmektedir fakat sanıldığının aksine İş Bankası hesap kapatma işlemleri oldukça kolay. Okuduğunuzda bize hak vereceksiniz. Şimdi sizlere adım adım İş Bankası hesap kapatma yollarını anlatacağız.

İş Bankası Hesap Kapatma için Müşteri Hizmetlerini Arayın

Banka işlemlerinde müşteri hizmetlerini aramak telefon bankacılığının yaygınlaşmasıyla bir hayli arttı. Artık şubeye gitmeden önce banka müşteri hizmetlerini arayıp telefonda tamamlanabilecek banka işlemlerimizi halletmek istiyoruz. Şüphe yok ki telefon bankacılığı zamandan ve enerjiden tasarruf ettiren bir yöntem. İş Bankası hesap kapatma işlemi için öncelikle İş Bankası müşteri hizmetlerini arayın. İş Bankası’nın 0850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığını aradıktan sonra müşteri temsilcisi aracılığıyla bir hesap kapatma talebi oluşturun. Güvenlik önlemleri ve diğer bazı işlemler için sadece telefon bankacılığıyla İş Bankası hesap kapatma talebiniz yerine getirilemez. Müşteri hizmetlerini aramak sadece bir ön kayıt açılmasını sağlar. Ön kayıt oluşturduktan sonra size en yakın İş Bankası’na giderek hesabınızı kapattırabilirsiniz.

İş Bankası Hesap Kapatma için Mobil İnternet Bankacılığı

Günümüzde sadece gençler değil yavaş yavaş her yaştan banka müşterileri bankaların mobil internet şubelerinden banka işlemlerini tek tıkla kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Siz de İşCep mobil app’ini indirerek İş Bankası hesap kapatma işleminizi tek tık ile halledebilirsiniz. Android telefon kullanıyorsanız https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pozitron.iscep&hl=tr linkine tıklayarak İş Bankası Mobil İnternet Bankacılığı’nı telefonunuza indirebilirsiniz. IOS telefon kullananlar ise https://apps.apple.com/tr/app/i-%C5%9Fcep-mobile-banking/id308261752 linki üzerinden İşCep edinebilir. Mobil appler aracılığıyla evinizin konforunda bankaya gitmeden pek çok işlemlerin yanı sıra İş Bankası hesap kapatma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Hesap Kapatma için Bankaya Dilekçe Verin

Bankada hesap kapattırmak dediğimizde akla ilk gelen bankaya gitmektir şüphesiz. Tüm bankalar için hesap kapattırma işlemlerinizi şubeye verdiğiniz dilekçe aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Diğer bankalar gibi İş Bankası hesap kapatma talebinizi şubeye verdiğiniz dilekçe aracılığıyla değerlendirir. Bu dilekçede hesabını kapatmak istediğinizi, müşteri numaranızı, adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı yazıp imza atmayı unutmayın. Ardından dilekçeyi size en yakın olan İş Bankası şubesine teslim edin. Geri kalan her şeyi bankayı bırakın, hesabınız kapatılacaktır.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu