Bankacılık Haberleri

İnternet bankacılığı ile SGK prim ödemesi yapmak?

İnternet bankacılığı ile SGK prim ödemesi yapmak?

Kredi kartının kullanım alanının her geçen gün artması, SGK ödemesi konusunda da bizlere kolaylık sunulmasını sağlamaktadır. Bu konuda bankaların sunmuş olduğu internet bankacılığı hizmetini kullanarak SGK prim ödemesini nasıl yapacaksınız? Bu konuda merak edilenleri açıklamak istiyoruz.

Mobil bankacılık üzerinden SGK primi ödeme

Bankaların mobil bankacılık hizmetlerini her geçen gün geliştirmesi beraberinde bizlere kolaylıkları sunmaktadır. Özellikle SGK prim ödemesi konusunda müşterilerine kolaylık sağlayan birçok bankanın bulunduğunu belirtelim. Bankaların mobil bankacılık sayfalarına giriş yaparak buradan ödemeler menüsü içerisinden SGK prim ödemesi olan bankaların sayfalarından ödeme yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden SGK primi ödeme

Mobil bankacılık versiyonunun aynısı olan internet bankacılığı da müşterilerine aynı hizmetleri sunmaktadır. SGK prim ödemesi yapmak istediğiniz zaman sizlere ödeme konusunda hizmet veren bankaların kredi kartının bulunması gerekmektedir. Garanti Bankası, Akbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Türkiye Finans Bankası gibi bankaların müşterilerine kredi kartını kullanarak taksitli bir şekilde SGK ödemesi yaptırma hizmeti bulunmaktadır. Bankaların internet bankacılığı veya mobil bankacılık sayfaları üzerinden sisteme giriş yapmanız durumunda buradan kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Hatta bu konuda bazı bankaların otomatik ödeme hizmetlerinden de faydalanarak SGK prim ödemeleriniz konusunda bankaya talimat vermeniz durumunda banka sizlerin adına her ay düzenli olarak SGK ödemelerinizi gerçekleştirecektir. Ancak bu konuda her bankanın otomatik ödeme talimatı ile hizmet vermediğini belirtelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ