Bankacılık Haberleri

Halkbank Coronavirüs Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank Coronavirüs Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Banka şubesine gitmeden başvuru yapabileceğiniz bir kredi paketini son günlerde oluşan coronavirüsün ekonomik etkilerini azaltmak adına Halk Bankası sundu. Devlet bankası olması nedeniyle bir çok aşamada vatandaşın yanında olan Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi başvurusu internet üzerinden bankaya gitmeden yapılıyor.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi

Devletin ekonomik istikrar kalkanı tedbirleri aldığını duymuşsunuz. Bu anlamda evdeki hane halkının toplam geliri aylık 5 bin lira altında olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması adına finansman desteği Halk Bankası veriyor. Aylık 0,49 faiz oranı ile alabileceğiniz en uygun kredilerden olan bireysel ihtiyaç kredisi piyasada oluşan durumlar  nedeniyle coronavirüs kredisi olarak halk dilinde geçiyor. Kredide altı ay ödeme yapılmaması, sonrasında ise 36 aya kadar vade tanınması, dilendiğinde bu vadenin daha kısa olması ile 10 bin liraya kadar kredi alabiliyorsunuz.

Kredi örnek Hesaplaması

Halkbank’tan alacağınız bireysel temel ihtiyaç kredisi örnek hesaplama ve tutarları ise şu şekilde;

  • 10 bin lira 6 ay ödemesiz sonrası 30 ay taksitle 376 TL
  • 7,500 Lira 6 ay ödemesiz sonrası 30 ay taksitle 282 TL
  • 000 Lira 6 ay ödemesiz sonrası 30 ay taksitle 188 TL

Taksit ödemesi yapıyorsunuz. Bu anlamda alacağınız tutar, ödeyeceğiniz taksit, faiz tutarı ve altı ay ödemesiz olması kredi alımını cazip kılıyor.

Krediye Nasıl Başvururum?

Krediye Başvuru Halkbank İnternet Sitesi üzerinden yapılıyor. Bunun yanında Halkbank internet bankacılığını kullananlar giriş sonrası Başvuru, Bireysel Kredi Başvurusu, Tüketici kredisi altındaki Bireysel Temel İhtiyaç kredisi adımlarını atmalı. Mesajla krediye başvuru için ise DESTEK yazın TC no yazın Gelir Bilgisi yazın, Alacağınız krediyi yazın ve 3452 ye mesaj gönderin.

Coronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların ekonomik açıdan daha rahat nefes alması, ihtiyaçlarını gidermesi amacıyla yapılan Halkbank Bireysel İhtiyaç Kredisi Tüketici kredisine oranla çok daha cazip durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İHSAN UZUN dedi ki:

    KİM DEDI VERIYORLAR DİYE YADA ADAMLARINA VERIYORLARSADA VERİYOR

BİR YORUM YAZ