Bankacılık Haberleri

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Var Mı?

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Var Mı?

Çeşitli ajans ve banka kurumları tarafından devlet desteği ile beraber 200 bin TL değerine kadar hayvancılık kredisi verilmektedir. Bu krediler kapsamında geri ödemesiz hayvancılık kredisi var mı sorusu akıllara gelmekle beraber bu kredi türüne ilişkin devlet destekli olan banka kurumlarından ya da kalkınma ajanslarından kredi çekebilmek mümkün olmaktadır. Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri kapsamında da alımı yapılabilecek olan geri ödemesiz hayvan kredisinde kişilerin bazı şartları yerine getirmiş olmaları gerekmektedir.

Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

TKDK tarafından verilen geri ödemesiz hayvancılık kredisi başvurularında kredinin %75’i Avrupa Birliği fonlarından, %25’i ise devlet desteği ile birlikte verilmektedir. Geri ödemesiz hayvancılık kredisi var mısorusuna yanıt niteliğinde olan kalkınma ajansları ve TKDK üzerinden kredi alımı sağlanabilmektedir. IPARD-2 çağrı ilanlarının takip edilmesi ile beraber sınırlı sayıda kişiye yılın belirli dönemlerinde verilen geri ödemesiz hayvancılık kredisi, tarımsal işletmelerde fiziki yapıyı geliştirmek açısından devlet desteği ile beraber verilmektedir.

Tarımsal ürünlerin çeşitliliğinin arttırılması ve pazarlanması ile beraber büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin de geliştirilmesi bu kredilerin verilmesindeki amaç olarak belirlenmiştir. KOSGEB tarafından geri ödemesiz hayvancılık kredisi kapsamında %60 oranında hibe desteği vatandaşlara sunulmaktadır. Bununla beraber devlet bankalarından da geri ödemesiz olmasa bile düşük faiz ile hayvancılık kredisini çekebilmek mümkün olmaktadır. IPARD çağrılarının takibi ile geri ödemesiz hayvancılık kredisi alınabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ