Bankacılık Haberleri

Garanti Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Garanti Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Uygun fiyata hem de modeli yüksek bir araç almanın alternatif yollarından birisi hacizli araçlar iken, binlerce kişiye taşıt kredisi veren ve bu kredilerin karşılığına alamayan Garanti Bankası alacağına karşılık ihale yöntemi ile icralık ikinci el taşıt satışı yapmaktadır.

İcradan nasıl araba alınır başlıklı makalemizde belirttiğimiz araç satışını gerçekleştiren bankalardan birisi de Garanti Bankasıdır. Önemli bankalar arasındaki yerini koruyan banka sağlamış olduğu taşıt kredilerine istinaden ipotekli olarak verilen fakat taksitleri ödenemeyen taşıtların satışları Garanti Bankasından satılık İkinci El Araçlar olarak dijital ortamda ilanı yapılıyor.

Garanti Bankasından Araç Alımı Nasıl Oluyor?

Her kurumun mevzuatında olduğu gibi Garanti Bankası da kendi bünyesinde oluşturduğu dijital ortamlardan aracın ilanını yapabiliyor. Bu ilanlar neticesinde banka aracın satışını yapma, istediği miktarlar üzerinden gerçekleştirme haklarına sahip oluyor ki, kendi hesabına uymayan araçların satışlarını da iptal edebiliyor.

Garanti Bankasından ikinci el taşıt almak isteyen gerçek kişi ve tüzel kişilikler ilan edilen araçları bulundukları yerde inceleme imkanına sahip iken aynı zamanda internet üzerinden de her türlü incelemesini yapabiliyor.

Taşıt Kredisi ya da Tüketici Kredisi Kullanabiliyorsunuz

Garanti Bankasından satılık ikinci el araç alımı esnasında aracın maddi olarak finansını bankanın kredi ürünleri olan taşıt kredileri ya da ihtiyaç kredileri kullanarak karşılayabiliyorsunuz. Elbette taşıt kredisi kullanımı için gerekli şartları taşıyor olmanız ya da her iki ürün için de kredi notu seviyelerinizin yüksek konumda olması önemli şartlar arasında.

Fiyat Teklifinde Bulunun

Netten incelediğiniz aracı alma talebindeyseniz burada almak istediğiniz aracın her türlü durumunu kabul etmiş sayılarak teklif vermeniz mümkün. Burada aracın muhammen bedeli belli olsa da sizin vereceğiniz fiyat önem arz ediyor. Teklif sonrası yapılan satışta araçta muhtemel oluşan hasar ya da diğer durumlarda banka sorumluluk kabul etmiyor.

KDV’den Muaf

Garanti Bankasından ikinci el taşıt alımı yapmanız halinde banka vergi mükellefi olmadığı için ayrıcı KDV ödemesi yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Banka yapacağınız ödeme karşılığı size bir dekont verecektir ve bu dekont aynı zamanda fatura yerine geçmektedir.

Araçlar Hakkında Nasıl Bilgi Alabilirim?

Garanti Bankası Şubeleri bünyesinde bulunan 2. El taşıtlardan almak isteyen kişiler aracın olduğu banka şubesine giderek, bölge müdürlüklerinden ya da servislerden yazılı teklifler ile araç hakkında bilgi alabiliyor. Garanti Bankasının bilgi alabileceğiniz telefon numarası ise 212 318 29 93 ile 212 318 20 51. Mail ile ulaşmak isteyenler ise idariislergrubu@garanti.com.tr adresine mail gönderebilir.

Araçlar hakkında örnek fiyatlar vermek isterdim fakat banka zaman zaman bu fiyatlarda güncellemeye giderken aynı zamanda satılan araçların fiyatları da değişiklik gösterdiği için siz okuyucularımızı yanıltmak istemedik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kamil Erenoğlu dedi ki:

    Garanti bankası müşterisi olmam garanti bankasından satılık ikinci el araç listesini inceliyor olmama neden oluyor. Sonuçta güzel iş çıkarıyorlar. Uygun fiyatlı ama hacizli 🙁

BİR YORUM YAZ