Bankacılık Haberleri

Garanti BBVA Bankası Avans Hesap, Faizleri

Garanti BBVA  Bankası Avans Hesap, Faizleri

Garanti bankası kendi müşterisine nakit sıkıntısı çektiği zamanlarda avans hesabından çekim yapabileceği belirli bir miktar bulundurmaktadır. Garanti Bankası avans hesap içerisinde yer alan paranın çekilmesi ve günlük kullanımına ilişkin olarak müşterinin belirli oranda hesap faizleri uygulaması üzerinden geri ödeme yapması gerekmektedir. Bazı bankaların avans hesaplara pek çok isim taktığı bilinmekle beraber Garanti bankası avans hesap olarak bu durum üzerinden müşterilerine nakit sıkıntılarını gidermek açısından belirli bir limit vermektedir.

Garanti Bankası Avans Hesap Faiz Hesaplama

Garanti Bankası tarafından müşterilere sunulan 1.000 TL değerindeki nakit avansın 30 gün süre ile kullanılması halinde bu sürenin faizleri 22 TL olarak, 60 gün süre ile kullanılması halinde ise 50 TL olarak geri ödemesi yapılmaktadır. 2.000 TL değerindeki nakit avansın ise 30 gün süre ile kullanılması durumunda banka 44 TL faiz almaktadır. 5.000 TL değerinde bir nakit avans kullanımının 30 günlük süresi faiz açısından 110 TL, 60 günlük süresi ise 250 TL değerindedir.

Kredi Kartı ve Banka Kartına Tanımlanıyor

Garanti Bankası tarafınca müşterilere sunulan bu nakit avans hem kredi kartlarında hem de müşterinin talebi doğrultusunda banka kartlarında yer alan bir sistemdir. Nakit avansın kullanım süresi minimum 30 günlük olmakla beraber bu süre geçtikten sonra ikinci aya devri gerçekleştirilir. Bankanın faiz oranları paranın çekildiği güne göre hesaplanmakta ve müşterinin ödeme ekstresine yansıtılarak talebi gerçekleştirilmektedir.

Garanti Bankası şubeleri nezdinde bir hesabınız bulunuyorsa avans hesap açtırmak, hesabınıza tanımlatmak ileri ki zamanlarda ihtiyacınız olacak bir ürün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ