Bankacılık Haberleri

Faktoring Firmalarıdan Finans Desteği Nasıl Alınır?

Faktoring Firmalarıdan Finans Desteği Nasıl Alınır?

Mal ile hizmet satışı sonrası alınacak olan gelire temlik koyularak finans desteği veren firmalara faktoring denilmektedir. Bu anlamda senetle para veren faktoring arayışı içerisinde olanların aslında verilen hizmet ve mal satışından doğan belgeler ile kazancın temlik edilmesidir. Faktoring firmaları nerede, faktoring firmalarını nasıl bulurum? Faktroring desteği yasal mı gibi soruların cevabı makalemiz içerisinde bulunuyor.

Yasal Faktoring Firmaları

Faktoring firmalarının genel merkezleri İstanbul denilebilir. Bu anlamda merkezi olarak faaliyet gösteren faktoring firmaları BDDK dan aldıkları yetki ile hizmet vermektedir. Burada verilen izinlerin iptali de söz konusu olduğu için takip edilerek hizmet alınmalıdır. BDDK sayfasında yasal olarak faaliyette olan faktoring firmaları ile iptal edilenlerin listesine ulaşabiliyorsunuz.

Elde ettiğiniz gelirlerin ana kaynağı olan mal ve hizmet satışlarına dair belgeleriniz ile arzu ettiğiniz faktoring firmasına başvuru yapıyorsunuz. Firma başvuru sonrası belgelerinizi ve durumunuzu inceledikten sonra sizlere finans desteği sağlıyor. Burada başvurunuzun reddedilmesi de söz konusu. Yani mutlaka alacağınıza dair bir husus bulunmuyor.

Faktoring Firmaları Hangileri

Faktoringler birer banka olmamasına karşın bankaların ortağı konumunda olan firmalarda bulunuyor. Örneğin QNB Finansbank Faktoring, Garanti Faktoring, Şeker Faktoring ve İng Faktoring gibi. BDDK tarafından denetlenen ve yasal zemine bağlanan bu firmaların genel merkezleri ile adresi ve telefon numaraları da BDDK sayfasında bulunuyor. Buradan destek alarak izni bulunan firmalara başvurmak mantıklı bir adım olabilir.

Senetle Para Veren Faktoring firmalarının arayışları internet sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Ancak burada yasal olan firmaları bulmak önemli. Bunun içinde BDDK nın yetki verdiği firmalara başvurmak ve başvurmadan önce faaliyette bulunan firmaları incelemek önem arz ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ