Bankacılık Haberleri

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Her adımda çiftçinin yanında olmaya çalışan devlet ilgili kurumları aracılığıyla aynı zamanda üretimi artırmak, kaliteyi yükseltmek için de destek oluyor. Bu anlamda üreticinin en çok ihtiyaç duyduğu husus finansal destek. Bu desteğin sağlanması ise devlet bankası Ziraat Bankası aracılığıyla yapılıyor. Nitekim faizsiz, düşük faizli hayvansal üretim kredileri de Ziraat eliyle veriliyor.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Çiftçiye finansal destek amaçlı olarak tüm bankalar yardımcı olsa da bunların başını Ziraat Bankası çekiyor. Ancak buradan alacağınız desteklerde de teminat söz konusu ediliyor. Bu teminatlar ise genel olarak taşınmaz mallar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bunun yanında alacağınız destek, ödeme tutarı ve devletin belirlediği hibe programı çerçevesinde sizin alacağınız tutarlarda teminat tutarı için önem arz edenlerden.

Ziraat Bankası şubelerinde Zirai ve Tarımsal Kredi departmanları çiftçiye ve hayvancılık üretimi yapan yatırımcılara hizmet verir.  Buradan da sizin talebiniz ile ilgili tüm hususlarda bilgi almak en doğru adımlardan birisi. Burada büyükbaş, küçükbaş hayvan ile kanatlı üretimi için destek söz konusu oluyor. Kredi kullanımında istenilen kredi notu ve diğer kriterler bu alımlar içinde önemli. Alacağınız kredi tutarına karşılık gelebilecek teminatlarda önemli ki burada kullanmanız halinde teminatı göstereceğiniz mal varlığınızın tapu fotokopisi, kira kontratları, yıllık gelir ve giderlerini gösteren belgeleri ile birlikte bankadan işlem yapabiliyor.

İstenilenler

Faizsiz, Düşük Faizli Hayvancılık üretiminde alınacak olan kredi desteği için bankaların genel olarak istedikleri hususlar şu şekilde sıralanıyor.

  • Çiftçi Kayıt Sistemine kaydın olması
  • İşletme Tescil Belgesi
  • İpotek ile teminat gösterilecek ev, arsa, arazi, tarla gibi tapular.
  • Vergi ve SGK Borcunun olmaması

Banka talepte bulunan yatırımcının kredi notu ve diğer hususlarına istinaden kefil yada kefiller de talep edebilir. Bu durumda kefillerin de kredi kullanımı kriterlerini taşıyor olması önemli hususlardan.

Tarım ve Ormancılık Bakanlığı, TKDK tarafından koordineli olarak verilen ve verilecek olan hibeler ile ilgili olarak gerekli tüm hususlar Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giriyor. Bu anlamda burada başvurularda gerekli tüm hususlarda ilan edilmiş oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ