Bankacılık Haberleri

Esnafa Faiz İndirimi Uygulayan Bankalar

Esnafa Faiz İndirimi Uygulayan Bankalar

Esnaf olarak çalışmakta olan kişilerin işlerini daha rahat bir şekilde sermaye sıkıntısı olmadan halledebilmeleri için çeşitli banka kurumlarından faiz indirimi kampanyası uygulanmaktadır. Esnafa faiz indirimi uygulayan bankalar arasında özel ve devlet olmak üzere çeşitli kurumların yer aldığı görülmekle beraber bu banka kurumları belirli şartların taşınması halinde bu krediyi vermektedirler.

Esnafa Faizde İndirim

Esnaf olan kişinin bir bankadan faiz indirimi alabilmesi için minimum 1 yıl olmak kaydı ile bu işi icra ediyor olması gerekmektedir. İşyerine uygun olan bir esnaf odasına kaydı bulunması gereken kişinin bu odadan alacağı ıslak imzalı belgenin de başvuru esnasında yanında olması gerekmektedir. Esnafa faiz indirimi uygulana bankalar içerisinde bulunan kurumların hemen hepsi bu şartların sağlanmasını talep etmektedirler.

Esnafa Vergi Borcu indirimi de Bulunuyor

Esnafın vergi borcunun olması durumunda faiz indiriminden faydalanması durumu söz konusu olmamaktadır. 150 bin TL değerine kadar olan kredilerin düşük faiz oranları ile beraber verildiği faiz indirimini uygulayan banka kurumları arasında; QNB Finansbank, ING Bank, Garanti Bankası, Denizbank, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi alternatif seçenekler yer almaktadır. Bu kurumlardan her hangi biri üzerinden esnaf faiz indirimi alacak olan kişinin gerekli koşulları karşılıyor olması bankanın birincil önceliği olarak görülmektedir. Belgelerin tamamlanması ile beraber maksimum 150 bin TL olmak üzere düşük faiz oranı üzerinden bankadan esnaf kredisi alabilmek mümkün olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ