Bankacılık Haberleri

Ertelemeli Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Ertelemeli Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Bankalar farklı kampanyalarla kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu kampanyalardan biri de ertelemeli kredidir. Ertelemeli kredi nedir? Yararları nelerdir gibi sorularda kullanıcıların merak ettiği sorular arasında yerini aldı. Ertelemeli kredi, alınan kredinin taksit ödemelerinin belirli bir süre sonra başlamasına olanak sağlamaktadır. Normal kredi sisteminde çekilen krediler bir ay sonra ödenmeye başlar. Ama ertelemeli kredi de durum böyle değildir. Kredi ödemesi ertelemeli kredide genellikle üç ay sonra başlamaktadır.

Ertelemeli kredi nedir? Sorusundan sonra bu kredinin yararlarını da bilmekte fayda vardır. Ertelemeli kredi ile taksit ödemeleri daha geç başladığı için tüketici maddi yönden bir rahatlama sağlamış olur. Ancak burada şöyle bir durum vardır: Ertelemeli kredinin taksit ödemeleri normal kredi ödemelerine göre daha fazladır. Ertelenen süre kredi taksitinden düşürüldüğü için ödenecek olan taksit tutarı da artış göstermiş olur.

3 – 6 Ay Ertelemeli Kredi

Yani, ertelemeli kredilerde tüketiciler yalnızca yapacağı ödeme tarihini uzatabilir ama 3 aylık ertelemenin faizinden kaçamazlar. Bu krediyi veren kuruluşlar erteleme dönemine ait olan faiz oranlarını geri ödeme tutarına yansıtarak alırlar. Vade ödeme tutarı da diğer kredilere göre artabilir. Ertelemeli kredilerde de çeşitler vardır. Ertelemeli ihtiyaç ve taşıt kredisi ve anapara ertelemeli konut kredisi ile kullanıcılara çeşitler sunulmaktadır. Kullanıcılar istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bu kredi kampanyalarını sağlayan bankalardan istedikleri ertelemeli kredi seçeneğini seçebilir ve yararlanabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ