Bankacılık Haberleri

En Düşük Faizli Konut Kredisini Nasıl Alırım?

En Düşük Faizli Konut Kredisini Nasıl Alırım?

2020 yılında kredi çekerek ev sahibi olmak istiyorsanız en düşük faizli krediyi veren bankayı tercih etmelisiniz. Eğer size en uygun faizli krediyi almazsanız ödeme işlemleriniz de sıkıntı çekebilirsiniz. Bu da sizin kredi notunuzun düşmesine sebep olabilir. Kredi notu düşük olan bireylerin ilerleyen dönemlerde kredi çekmesi bir hayli zorlaşmaktadır.

Düşük Faizli Kredi Alırken Banka Seçimi

Konut kredisi başvuru yapmadan önce hangi bankanın ne kadar faiz oranı verdiğini bilmeniz gerekiyor. Bu yazımızda sizler için Garanti Bankası, TEB ve Ziraat Bankası’nın düşük faizli konut kredilerini ele aldık. Eğer güncel faiz oranlarını merak ediyorsanız ilgili bankanın web sitesini ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Düşük Faizli Kredi Garanti Bankası’nda!

Garanti bankasında dilediğiniz takdirde 240 aya kadar vade işlemi uygulatarak konut kredisi alabiliyorsunuz. Eğer 240 ay vadeli konut kredisi tercih ederseniz Garanti Bankası’nın sizden aylık olarak talep edeceği faiz oranı %0,90’dır. Tercihinizi Garanti Bankası’ndan yana kullanırsanız bu ücretlere ek olarak kredi tahsis ücreti ve ekspertiz ücreti ödemeniz gerekiyor.

Düşük Faizli Konut Krediniz Ziraat’tan Olsun!

Konut kredisi seçiminizi Ziraat Bankası’ndan yana kullanırsanız 120 ay kadar vade uygulama hakkına sahip oluyorsunuz. Unutmamanız gereken bir diğer husus alacağınız kredi ücreti konutun ekspertiz değerinin % 80’i kadardır. Eğer bu şartlara uygun konut kredisi için Ziraat Bankası’na başvuru yaparsanız %0,95 faiz oranıyla başlayan konut kredisine sahip olabilirsiniz.

TEB Konut Kredisi

TEB 2020 yılında ev sahibi olmak isteyen bireylere 120 aya kadar vade imkanı sunuyor. TEB’ten alacağınız konut kredisinin faiz oranın %0,80-90 arasında değişiklik gösterebilir.

Konut Kredisi Başvuru Evrakları

Konut kredisine başvurmak istiyorsanız bankaya gittiğiniz de yanınızda bazı evrakları bulundurmanız gerekiyor. Bunlar bazıları başvuru formu, aylık gelir belgeniz, nüfus cüzdanınızın fotokopisi ve almayı düşündüğünüz yerin tapusunun fotokopisidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ