EmlakPratik Bilgiler

Emlakçılık Kursları

Emlakçılık taşınması mümkün olamayan ev veya arsa gibi varlıkların satış ya da kira danışmanlığını yapan kişilerdir. Bu alanda gerekli detayları içeren emlakçılık müşterilerine eksiksiz bilgi verebilmek adına geliştiren kurslar sayesinde bu anlamda da meslek edinebilmektedir.

Emlak Danışmalığı Sertifikası Ne işe Yarar

Emlak kurslarının birçoğu MEB onaylı sertifika vermek durumundadır. Ayrıca bu kursların sağladığı diğer kolaylıklardan biri uzaktan eğitim verebilmektedir. Çalışmak durumda olup kursa yeterli şekilde vakit ayırmayanlar, emlakçı olup belgesi olmayanlar, için bazı kurslar uzaktan eğitim hizmeti verebilmektedir. Bu sayede kişi müsait zamanlarında istedikleri zaman kaçırdıkları eğitimlerden de yararlanabilmektedir. Emlakçılık kooperatiflerin süreli ya da süresiz kurulmasında, ev, iş yeri arsa gibi taşınması mümkün olmayan mal varlıklarının danışmanlık hizmetini verebilmektir. Müşteriyi eksiksiz bir şekilde yönlendirebilmek adına noterdeki işlemlerin gerekliliği, müşteri adında beyanname oluşturabilmesi, kira sözleşmesi hazırlaması, miras yoluyla geçen malların tapu sicil müdürlüklerindeki işlemlerin gerçekleştirilmesi, müşteri portföyünü geliştirebilmek adına çalışmaların yapılabilmesi adına verilen eğitimleri kapsamaktadır. Emlakçılık MEB onaylı sertifika olabilmesi hem özel hem de kurumsal alanlarda iş olanağı sağlarken şahsi iş yeri açabilme hakkına sahip olabilmektedirler.

 Emlakçılık Sertifikaları Güven Teşkilidir

 Emlakçılık müşterileri gerekli arsa ya da evleri gezdirmeyi ve bu mülkiyetlerin özelliklerini doğru şekilde aktarılma gerekliliği gerektirir. Farklı insanlarla iletişime geçmeyi diğer kurumsal işlerdense biraz daha keyifli gibi gözükebilmektedir. İşleyen yasal süreçlerin takibini yapabilmek ve değişen yasal süreçlerin takibini yapabilmesi aynı zamanda da sosyoloji ve halka ilişkileri anlamında eğitimleri kapsamaktadır. Kadastro ile ilgili bütün kavramları öğrenilmesi, beden dili ilgili kavramları, yaşanabilecek sorunları kısa sürede çözebilme yetisi ve kiralama alım satım işlerinin ekspertiziz gibi durumların ilerleyişlerini öğrenilmesi beklenmektedir. Çok farklı bilgi birikimi gerektiren emlakçılık gerekli resmi kuruluşlara yazılması gerekenlerin resmi yazım kurallarının benimsenmesi gerekliliği emlakçılık komisyonları ve emlakçılık ile ilgili bütün genel kavramların öğrenilmesi beklenmektedir. Sürekli gelişen şehir planlamasındaki tanımları biliyor olmak, imar hukukunun işleyişlerini de öğrenilmesi beklenmektedir.

Emlakçılıkta zaman içerisinde edinebilecek tecrübelerle ilerlenmesi söz konusu olan bir meslektir. Sertifikanının olması hem güvenilirliği hem de devlete karşı verilen hizmetin resmi olarak beyan etmektedir. Bu bakımdan sertifikalı olarak sunulan hizmetler güven teşkil edecektir. Emlakçılık kurs anlamında yasal işleyişlerin teknik bilgilerini verebilmektedir. Diğer hususlar kişinin kendini geliştirebilmesi adına göstereceği çabaları içerebilmektedir. Bu alanda da ilgili bölümlerden mezun olan kişilerin emlak sertifikası almaları yapılan mesleklerini güvenli şekilde icra etmelerini sağlayacaktır.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu