BankalarKredi KartıZiraat Bankası

Ziraat Bankkart Combo Nefes Ayları Faizsiz Erteleme

Bu günlerde Ziraat Bankasının yeni ürünü olan Bankkart Combo Nefes Ayları reklamları ile karşımıza çıkıyor. Adından da anlaşılacağı üzere kart borcu olanlara nefes aldıracak bir bankacılık ürünü. Açılımına gelince aslında çok pratik. Diğer bankalarda kart borcu erteleme işlemi 3 ay ile sınırlı olurken bu erteleme işlemi için yüklü faiz ödemesi ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu da tüketici bağlayan bir husus. Fakat Ziraat Bankası Bankkart Combo Ekstre Erteleme işlemi için aynı şeylerden bahsedersek hakkınız yemiş olabiliriz.

Banka kartı ve kredi kartını aynı kart ile müşterisine sunarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Ziraat Bankası hesap özetindeki borcun yarısını faiz indirimine konu ederek erteleme imkanı veriyor. Hesap kesiminden sonra borcunuzun % 50 kısmını yatırdıktan sonra diğer kalan kısmı yılda iki kez olmak üzere erteleyebiliyorsunuz. Ziraat Bankası Bankkart Combo Ekstre Erteleme diyebileceğimiz bu husus müşterilerine Nefes Ayları adıyla tanıtılıyor. Bunun için ilk şart borcun yarısının ödenmesi. Yani borcunuz 2 bin lira ise bu borcun bin lirasını ödüyorsunuz ve kalan bin lirasını da erteleme yapmış oluyorsunuz.

Bankkart Combo Nefes Aylarına Nasıl Başvuracağım

En klasik başvuru yöntemi Ziraat Bankası şubeleri. Bir banka şubesinden başvurarak işlemeni hemen yapabilirsiniz. Bununla birlikte Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı, Ziraat Mobil Bankacılık ve Ziraat Müşteri Hizmetleri (0850 258 00 00) başvuru yapmanız için kanalar arasında bulunuyor.

Ziraat Bankkart Nefes ayları na en kolay başvuru yöntemi ise cep telefonları ile yapılıyor. Mesaj hanesine NEFES AYLARI boşluk KARTIN SON 6 HANE NUMARASI yazılarak 4757’ye SMS göndermeniz halinde de başvurunuz alınıyor.

Başvurunuzun kabul edilmesi de yine size bağlı. Bankalar ile aranızda bir problem yoksa, ödeme zamanlarında gecikmeler yaşamıyorsanız, kredi notunuz düşük değilse ve en önemlisi banka borçlarınızdan dolayı yasal takip sürecine girmemişseniz banka sizin bu başvurunuzu değerlendiriyor ve yılda en fazla iki kez onay veriyor.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Kredi Kartı Ekstre Erteleme işleminiz için yaptığınız harcamalar TL üzerinden olmalı. Döviz kurları ile yapılan harcamaları banka kabul etmiyor ve ayrıca nakit çekilen paralar için de erteleme yapmanız söz konusu değil. Başvurunuz bulunduğu halde ödenmeden ikinci bir başvuru yapmanız da mümkün değil.

Ziraat Bankasının farklı kart markalarını kullanıyor olabilirsiniz. Fakat bu imkandan faydalanabilmeniz için sadece Bankkart Combo sahibi olmanız gerekiyor.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu