Bankacılık Haberleri

Bankaların Vadeli Mevduat Faiz Oranları Ne Kadar 2021?

Bankaların Vadeli Mevduat Faiz Oranları Ne Kadar 2021?

Birikimlerini değerlendirmek isteyenler için en güvenilir yatırım aracı bankaların mevduat hesaplarıdır. Altın, döviz ve Türk lirası birikimlerinizi belirli vadeler ile bankalara yatırarak kazanç elde edebilirsiniz. Mevduat faiz oranları en fazla olan mevduat hesabı açmaya imkân sunan bankayı tercih ederek en fazla getiriyi sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yatırdığınız miktarların vadelerini uzun tutarak kazanç miktarını arttırabilirsiniz. Bankaların vadeli mevduat faiz oranları ne kadar 2021 yılı için yakından inceleyelim.

Vadeli Mevduat Faizleri Ne Kadar?

Yatırmak istediğiniz birikiminizin cinsine yönelik fırsatları bankaların size özel tekliflerinden yakalayabilirsiniz. Döviz, altın ve Türk lirası birikimlerin kazançları üzerinden gelir vergisi alınmaktadır. Tüm bankanın en az masraflı ve en yüksek mevduat faiz oranları ile kazancınızda artış gösterebilirsiniz. Vadeli mevduat faizleri ne kadar?

Mevduat faiz hesaplaması, “anapara*faiz oranı*vade (gün)/36500” formülü ile bulunur, faiz getirisinden gelen kazanç vadeli veya vadesiz hesabınıza aktarılır ve tekrar hesaplama yapılır.

Mevduat faiz oranları en çok olan bankalar, 2021 yılı için 32 günlük vadede en çok getiriyi sağlayabileceğiniz bankalar %19,00 faiz oranı ile ING e-Turuncu Hesap, Burgan Bank Güldüren Hesap, Fibabanka Kiraz Hesap ve Alternatif Bank VOV Hesap karşımıza çıkmaktadır.

Vadeli Hesap En Az Kaç lira ile Açılır?

Mevduat faiz oranları yatırılan miktara, birimin cinsine ve vadesine göre değişiklik göstermektedir. Az da olsa birikimlerinizden getiri sağlamanız mümkündür. Bankalardan açtırabileceğiniz vadeli hesap en az kaç lira ile açılır, oldukça merak edilen bir sorudur.

Günlük, 32 gün, 3 ay, 1 yıl gibi vadelerle bankaya yatırdığınız para ve altınlarınız vade sonunda kazanç getirir, vadesinden önce almaya karar verirseniz vade bozulur ve faizden getiri alamazsınız.

Vadeli hesap en az 1000 TL, 500 Euro veya dolar ve en az 10 gram alttın ile açılabilmektedir. Bazı bankalar yeni müşteri kazanmak veya kendi müşterilerine fırsatlar sunmak için bu limitlerde artış veya azalış olabilir.

Bankalar 100.000 TL’ye Ne Kadar Faiz Veriyor?

Mevduat faiz oranları vadelere göre değişiklik göstermektedir. Aylık vadeye yatırdığınızda faiz oranı ve getirisi daha yüksek olmaktadır. Bankalar 100.000 TL’ye ne kadar faiz veriyor?

100.000 Tl’yi 32 gün vadeye yatırdığınızda Burgan Bank, Fiba Bank, ING Bank Alternatif Banka %19 faiz uygulamaktadır. Bunun sonucunda aylık getirisi giderler düşürülmeden 1.582,47 TL’dir.

100.000 TL’yi 92 gün vadeye yatırdığınızda Odeabank %18,50, TEB %18,25 faiz vermektedir. Maksimum kazancınız 3 aylık vadede 4.429,86TL olacaktır.

100.000 TL’yi 181 gün vadeye yatırdığınızda TEB %18,25 ile kazancınız vade sonunda 8.778,50 TL olacaktır.

Bankalar Merkez Bankası’nın belirlediği limitlere göre mevduat faiz oranları belirler. Dönemsel olarak faiz oranlarında, yeni ve eski müşterilerine göre değişiklikler olmaktadır. Onlarca bankanın size özel tekliflerini görmek, en iyi mevduat hesabını bulmak için TeklifimGelsin’i tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ