Bankacılık Haberleri

Banka Kredisi İle Ev Alma

Banka Kredisi İle Ev Alma

Banka kredisi ile ev almak kira ödemekten daha doğru bir karar olduğu bilinmektedir. Senelerce kira ödemek yerine kredi ödermiş gibi kredi borcu ödemek kişiye daha mantıklı gelmektedir. Büyüyen çocuklarımıza bir gelecek ya da uzun süredir kira ödemek yerine ev sahibi olmak artık herkesin hayalinde.

Kredi faiz oranları şuan ne durumda?

Bankalarda yüksek faiz nedeniyle kredi çekmek çok mantıklı gelmeyebilir. Her gün artan faiz oranları yüzünden ev kredisi çekecekler için bir ev parası daha faiz binildiği biliniyor. Bunun için artan ödeme koşulları ya da ödenecek aylık taksitlerin fazla olması faiz oranını bir şekilde düşürüyor. Ev kredi almadan önce uygun faiz oranlarını kollamak ve daha sonrasında mümkün olduğunca aylık taksitleri artırmak veya daha kısa vadeli ödeme koşullarında bulunmak daha az faizin geleceğinin habercisidir.

Hangi bankalardan kredi almak daha doğrudur?

Devlet kurumuna bağlı bankalar ev kredilerinde daha az faiz oranları alıp devletin kişileri bir an önce ev sahibi yapıp düzenli hayata sokma çabası faiz oranlarına da yansımıştır. Ziraat bankası, İş bankası, Halk bank gibi bankalar diğer bankalara göre daha az faiz oranı ile kişileri ev sahibi yaptığı biliniyor.

Bu Bankalara Başvurmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Başvuracağınız bankaların size yönlendirmiş olduğu bazı belgeleri hazırlamak sizin için yeterlidir. Bunlardan bir kaçı ise kredi çekecek kişinin maaş bordrosunun olması gerektiği bilinmektedir. Kredi çekecek kişinin bir işte çalışması, maaş alması ve bankalar ile daha önceki senelerde sorun yaşamaması gerekmektedir. Sorun yaşayan kişilere veya daha önceden kredi çekip aksatan kişilere yüksek kredinin verilmediği bilinmektedir. Kredi çeken kişiye istenildiği kredi kadar değil bankanın uygun gördüğü kredi kadar kredi veriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ