Kredi Kartı

ATM’de Kartımız Sıkışınca Ne Yapmalıyız?

Hayatımızı kolaylaştıran elektronik cihazlar bazen de sorunlar çıkarabilmektedir. Banka işlemleri için kullanılan ve çok önemli bir cihaz olan ATM cihazları da zaman zaman bozulabilmektedir. ATM cihazları işlem yapılırken de bozulabilir. ATM’de kartımız sıkışınca ne yapmalıyız sorusunun cevabı oldukça basit. İlk önce panik yapılmaması gerekiyor. Öncelikle tespit edilmesi gerek nokta kart ile kullanılan ATM’nin hangi bankaya ait olduğunun bilinmesidir. Bu işlemden sonra bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

Müşteri hizmetlerinin aranması hem bozulan ATM’nin bakımının yapılması hem de sıkışan kartın çıkarılması ve size teslim edilmesi için gereken bir durumdur. Banka şubesi aracılığı ile kart teslim edilir. Burada ki önemli husus kartın sahibinin kendisini ispat etme hususudur. Kart, kart sahibinden başka kimseye teslim edilemez.

Vakit Kaybetmeden İletişime Geçin

ATM’de kartımız sıkışınca ne yapmalıyız sorusunun cevabında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kart alınan banka ile iletişime geçmektir. Banka şube lokasyonu içerisinde değilse çağrı merkezinden durum bilgilendirmesi yapılabilir. Bu durumda kart güvenlik nedeni ile iptal edilebilir ya da kartın iptal edilmesini kullanıcı müşteri hizmetleri aracılığı ile isteyebilir. Kartın iptal edilme işlemi internet şubesi veya mobil şubelerden de yapılabilmektedir. Kartın iptal edilmesi sonucunda yeni kart talebinde bulunulabilir.

Yeni kart yaklaşık 10 gün içerisinde verilen adrese teslime edilmektedir. Bu gibi durumlarda da yine banka ile iletişime geçmek doğru olacaktır.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu