Bankacılık Haberleri

Anında 50 Bin Lira Kredi Akbank’tan

Anında 50 Bin Lira Kredi Akbank’tan

Yıllardır bütün bankacılık ürünlerini kullandığım, konut kredisinin iki kez çektiğim ve yapılandırma yaptığım ve defalarca tüketici kredisi çektiğim Akbank, gelişen teknolojiye ayak uydurdu ve anında kredi ile 7-24 müşterilerine hizmet vermeye uzun süredir devam ediyor. Hatta ertelemeli kredi imkanı da veren banka istenildiğinde üç ay ertelemeli olarak ödemeye başlayabiliyorsunuz.

Akbank’tan kredi başvurusu yapmanın o kadar çok yolu ve alternatifi bulunuyor ki, hesabınızın olması ve indireceğiniz Akbank Direkt uygulaması ile bütün işlemlerinizi anında yapabiliyorsunuz.

Akbank’tan anında hesaba yatan krediyi nasıl alırım?

Akbank’ın güncel mobil uygulaması olan Akbank Direkt ya da Akbank İnternet Şubesinden yapacağınız giriş ile birlikte kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Fakat bunun için banka şubeleri nezdinde hesabınızın olması ve hesabınıza ait internet bankacılığı kullanıma açık olması gerekir. En güzel tarafı buradaki başvuru sonrası anında onay verilmesi ve ardından dijital ortamda sözleşmeler  onaylanması. Bunun için banka şubesinin açılmasını beklemiyorsunuz ve gitmek zorunda kalıp zaman harcamıyorsunuz. Kredi onayı ile hesabınıza geçen nakit tüketici kredinizi istediğiniz bankamatiklerden çekebiliyorken istediğiniz hesaplara da Eft ya da havale yapabilirsiniz ki aldığınız parayı hiç görmeden güvenli bir şekilde gönderebiliyorsunuz.

Akbank Müşterisi Değilseniz

Hali hazırda Akbank müşterisi olmayışınız bu bankadan kredi alamazsınız anlamına gelmiyor. Fakat bunun için gerekli şartları yerine getirmelisiniz. Öncelikle çalışansanız, kendi geliriniz bulunuyorsa gelir belgeniz ile birlikte, ikametgahınızı gösterir resmi bir dayanak belge, SGK’lı olarak çalışıyorsanız hizmet döküm belgeniz ve tabi olmazsa olmaz kimliğiniz ile birlikte başvuru yapmanız gerekecektir.

Anında Kredi Ne Kadar Alırım?

Akbank dijital ortamda başvuru sonrası hesabına virman ettiği kredi miktarı 30 bin lira ile sınırlı iken bu limiti 50 bin lira seviyesine çıkardı. Kredi alabilmeniz için gerekli şartları taşıyor olmanız karşılığında yapacağınız başvuru ile maksimum 50 bin lirayı maksimum 36 ay vadelerde çekebiliyorsunuz. Tabi isterseniz bu vadeyi 3 ay ile sınırlı tutabilirsiniz. Banka kredi tahsisi için sizden ayrıca kefil ya da ipotek isteyebilir ya da ek gelir belgesi ile farklı belgelerde talep edebilir. Fakat daha önce de bu bankayla çalışmışsanız ve banka sizi ekonomik yönden tanıyor ise çok fazla üzmeden sizlerin taleplerini yerine getiriyor.

Masraf Kesiliyor mu?

Akbank vatandaşların hizmetine sunduğu kredi ürünleri üzerinden Kredi Tahsis Ücreti kesintisi yapmaktadır. Bu ücret kesintisi yasaldır ve alacağınız miktarın binde beşi kadardır.  Banka kredi tahsisinde hayat sigortalı ve sigortasız olarak iki farklı şekilde yaparken iki çeşit kredi de faiz oranı farklılık gösterebilir. Hayat sigortası kesintisinin yıllık prim tutarı ise alınan kredinin yaklaşık binde 13’ü kadar ve alacağınız 20 bin lira kredi için 100 lira kredi tahsis ücreti, hayat sigortası olarak ise 260 lira kadar ücret ödersiniz. BSMV ve diğer vergiler hariç.

Akbank Kredi Faizlerini Nasıl Öğrenirim?

Bankalar yaptıkları kampanyalara göre farklı ödeme koşulları ve faiz uygulayabiliyorlar. Bu anlamda Akbank kredi faizleri ise şubelerde, Mobil Bankacılık Akbank Direkte ve telefon bankacılığı olan 444 25 25’te farklılık gösterebilir. Bu uyarımızı da yapalım.

Oturduğun Yerden Kredi Akbank’ta.

İşin bu kısmı biz tüketicileri en çok mutlu eden tarafı. Geçmişte kredi alabilmek için banka şubelerini aşındıran bizler gece gündüz demeden, mesai saati kavramı bulunmadan, hatta tatilde deniz kenarında bile bu krediyi alabiliyor olmamız. İşleme başlama, başvuru, onaylamalar ve kredi tutarının hesaba geçirilmesi birkaç dakika gibi sürede oturduğunuz yerden yapılabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ