Bankacılık Haberleri

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faizleri

Ekonomik durumlar nedeniyle bankalar zaman zaman kredi faizlerinde değişikliğe gidiyor. Ekonomi piyasasının aurası gereği atılan bu adımlarda ülke ekonomisi başrolde oluyor. Son dönemlerde para politikalarında meydana gelen dalgalanmaları en yakından takip ediyoruz. Döviz kurlarında ve altın kurları karşısında TL’de meydana gelen hususlar neticesinde bankalarda bu dalgalanmalardan kendilerini korumak için gerekli tedbirleri alarak hareket ettiler. Ani yükselen fiyatlar neticesinde faiz oranları da aniden tavan yapmak zorunda kaldı. Fakat kısa süre içerisinde yükselen bu rakamlar yine kısa süre içerisinde atılın adımlar ile belli bir seviyelere geldi. Paralel hareket eden rakamlar yerini aşağı yönde bir seviyelere bıraktı ki zamanla kredi faizleri daha aşağılara inecek gibi görünüyor. Devlet bankalar nezdinde en iyi banka hüviyeti ile müşterilerine hizmet veren Ziraat Bankası Tüketici Kredisi faizleri değişikliği uğradı. Pozitif yönde bir etki yapan kredi faizleri düşme potasından uzun süredir çıkamıyor.

Kişilerin kendi muhasebelerine göre kredi ürünlerini alacakları bankalar farklılık arz edebiliyor. Müşteri potansiyeline göre daha düşük faiz, daha uzun vade gibi hususlar söz konusu olabiliyor. Fakat güncel olarak kredi arayışında olan kişilerin bakması gerektiği bankalardan birisi de Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faizleri. Çünkü diğer bankalarla kıyaslama yapmak zorunda kalıyoruz ve bu kıyaslama ile bankanın oranları daha cazip olabiliyor. Zira son dönemde bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 2,35 olarak veriliyor. Bazı bankalarda % 3,00 seviyesinin üstünde verilen bu bankacılık ürünündeki faiz oranı hesapladığında çok ciddi rakamlara ulaşıyor ki, ekonomik olarak dar boğazda olan tüketiciler için çok önemli bir rakam diyebiliriz.

Ziraat Bankasından alacağınız ihtiyaç kredisini istinaden yapacağınız ödemeler ve vadeler güncel olarak şu şekilde cereyan ediyor.

Kredi Tutarı 12 Ay 24 Ay 36 Ay
10 Bin 993 579 445
20 Bin 1987 1158 891
30 Bin 2981 1737 1337
40 Bin 3975 2316 1713
50 Bin 4969 2895 2229
100 Bin 9938 5790 4458

Alacağınız krediler için yasal olarak minimum vade söz konusu değil. Fakat maksimum vadeniz 36 ay ile sınırlı. Daha uzun vadelerde kredi alımları yasal olarak sınırlandırılmış durumda. Alacağınız ihtiyaç kredisi için hayat sigortası yaptırmanız gerekiyor olsa da, bu poliçe için ödeyeceğiniz tutar muhtemel ödemeniz gereken faiz tutarlarından çok daha düşük olacaktır.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faizleri zamanla değişiklik gösterebilir. Keza oran şu sıralar hep aşağı yönde hareket ediyor. Fakat ihtiyacınıza binaen kredinizi hemen almak istiyorsanız bu alternatifi değerlendirmekte fayda olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ