Bankacılık Haberleri

Vadesiz Altın Hesap Nedir?

Birikimini altın olarak değerlendirmek isteyen kişi için hem yerel piyasalarda hem de küresel piyasalarda günden güne yaygınlaşan altın hesabı yatırımı söz konusudur. Vadesiz altın hesap nedir? Sorusuna cevaben altın birikimlerinin banka kurumlarında değerlendirilmesi olarak tanım yapılabilmektedir. Altınların bankaya zimmetlenerek anlık kur üzerinden Türk Lirası karşılığının alınabilmesi ve altınların yastık altına oranla daha güvenli bir yer durması vadesiz altın hesap nedir? Sorusunun yanıtını vermektedir.

Faiz Yok Günlük Kur Var

Vadesiz altın hesabında adından da anlaşılacağı üzere her hangi bir faiz alım durumu söz konusu olmamakla beraber yatırımcı günlük kur üzerinden para alımı yapabilmektedir. Altın hesabı açmayı düşünen bir kişinin tercih ettiği banka kurumunun en yakın şubesine giderek ya da internet bankacılığı üzerinden şahsına altın hesabı açabilmesi mümkün olur. Sahip olunan altınların banka altın eksperi tarafından değerlendirilmesi ve gram üzerinden alım yapması durumunda kişi adına açılmış olan vadesiz altın hesabı üzerinden günlük kur değerlendirmesi yapılmaktadır.

Devlet Güvencesinde Altın Hesapları

Vadesiz altın hesap açıldıktan sonra banka altınları kendi üzerine zimmetler ve müşteriye para karşılığı olarak iade yapmaktadır. Bu nedenle müşterinin altınlarının bankaya verirken sadece para geri dönüşünü alacağını bilmesi gerekmektedir. Altın hesaplarında müşterinin belirtmesi durumunda bankada gram olarak saklanacak olan altınlardan faiz geliri elde edebilmek vadesiz altın hesabı açmanın avantajlarından bir tanesi olarak bilinmekte ve bu durum yatırımı olumlu açıdan etkilemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ