Bankacılık Haberleri

Kripto Para, Mastercard Ödeme Sisteminde Kullanılacak

Kripto Para, Mastercard Ödeme Sisteminde Kullanılacak

Mastercard’ın bugün yapmış olduğu açıklamaya göre şirketin anlaşmalı olduğu bankalar kripto paralara daha fazla esneklik gösterecek ve kripto paranın önü açılacak.

Bankalar İstedikleri Kripto Parayı Entegre Edecek

Bugün açıklanan Bitcoin haberleri kripto paranın artık banka sistemlerinde kullanılabileceği yönünde. Şirketler ve bankalar arasındaki anlaşmaya göre bankalar istedikleri kripto paraları ürünlerine entegre edecek.

Birçok ülke tarafından kabul görmeye başlayan kripto para, artık Mastercard ile satın alınabilecek. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre ortaklar dijital varlık seçenekleri sunmakla birlikte farklı tüketici deneyimleri sunmaya hazırlanıyor.

Sanal Kart Veya Kredi Kartı Çıkartmak Gerekiyor

Bugün açıklanan haberler doğrultusunda Mastercard kullanıcıları artık kripto para yatırımlarını kredi kartları üzerinden gerçekleştirebilecek. Kart kullanıcıları, dijital ödemeleri, kripto yatırımları gibi etkinlikleri sahip oldukları kartlarla yapabilecek.

Mastercard sahibi olmayanlar kredi kartı veya sanal kart başvurusunda bulunarak kart sahibi olabilecekler. Bakkt ile anlaşma yapan şirketin açıklamasına göre kart sahipleri saklama cüzdanı özelliğini kullanabilecekler.

Satın alacağınız kredi kartı veya sanal kart ile dijital varlıklarınızı dönüştürebilir, kripto yatırımlarınız ile alışveriş yapabilir, yapacağınız alışverişlere özel bonuslar kazanabilirsiniz. Havayolu, otel, yemek gibi ödemelerinize özel kupon puanları birikecek ve kripto para olarak puanlarınızı saklayabileceksiniz.

Bakkt İle Anlaşma Sağlandı

Mastercard, bu yılın başında kripto paraya yeşil ışık yakmış ve kart sahiplerinin kripto para yatırımlarının önünü açacağını dile getirmişti. Temmuz ayında yapılan açıklamadan sonra kart sahiplerinin isteklerinin artması şirketin anlaşma sağlamasının yolunu açtı.

18 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şekilde işlem görmeye başlayan Bakkt ile anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşmaya göre kart sahipleri dijital paralarını dönüştürme, sanal ödemelerini gerçekleştirme için Mastercard kullanabilecekler.

Mastercard’ıngününümüzde 2.9 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. 22 binden fazla anlaşmalı banka ve finans kurumu olan firma, dijital ortaklıkların yolunu açarak kripto para yatırımlarını destekleyecek yeni projesini açıkladı.

Yapılan Harcamalara Eklenen Bonuslar, Kripto Para Olarak Saklanabilecek

Kripto paranın dünya çapında kabul görmesi ve yatırımların artış göstermesi üzerine Mastercard, kripto para yatırımlarının önünü açacağı yönünde açıklama yaptı. Bakkt ile anlaşama yapan şirket, kart sahiplerinin dijital paralarını dönüştürebilecekleri bir sistem üzerinde çalışmaya başladı.

Mastercard sahibi olanların yapacakları başvurular ardından kripto para yatırımlarını gerçekleştirmesi sağlanacaktır. Kart sahibi olmayanlar kredi kartı veya sanal kart başvurusu yaparak ödemelerini kripto para üzerinden gerçekleştirebilecekler. Aynı zamanda kredi kartı ödemeleri ile kazanılan bonuslar, kripto para olarak saklanabilecek.

Bankacılık işlemleri üzerinden yaptığınız ödemelere özel kazandığınız seyahat, otel puanları, yemek, havayolu gibi bonuslarınız, kupon puanları olarak toplanacaktır. Kart sahipleri, kupon puanlarını kripto para olarak saklayabilecek. Sakladığınız kripto paraları, ödeme yapmak ve dijital paranızı dönüştürmek için kullanabileceksiniz. Güncel Coin haberleri için Haber365 sitesini takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ